روزانه حجم عظیمی از داده‌ها توسط «سیستم‌های اطلاعاتی مدرن فناوری‌های دیجیتال مانند اینترنت اشیا رایانش ابری و دیگر موارد تولید می‌شود. تحلیل این داده‌های انبوه که به آن‌ها کلان‌داده گفته می‌شود نیازمند تلاش‌های زیاد در سطوح گوناگون، جهت استخراج دانش به منظور کمک به تصمیم‌سازی بهتر است. بنابراین، «تحلیل کلان داده» یک حوزه علمی و صنعتی روز محسوب می‌شود که پژوهش‌های زیادی پیرامون آن در جریان است و همچنان نیازمند تحقیقات بیشتر نیز هست.

پنل خورشیدی

 

با توجه به اهمیت خوشه‌بندی در تحلیل داده‌ها و گستردگی استفاده از گراف‌ در مدل‌سازی مسائل، خوشه‌بندی گراف‌ها به طور خاصی مورد توجه محققان قرار گرفته و روش‌های مختلفی برای آن ارائه شده است. از آنجایی که محققان رشته‌های مختلفی بر روی این مسئله کار کرده‌اند، رویکردهای متفاوتی نسبت به آن وجود دارد. ولی کلیت بیشتر این روش‌ها پیدا کردن زیرگراف‌هایی است که ارتباط درونی زیاد و ارتباطات بیرونی کمی دارند.

پنل خورشیدی

 

 

به این دلیل که مفهوم جامع و مانعی از “ارتباط درونی زیاد” و “ارتباط بیرونی کم” وجود ندارد، در هر روش تعریفی خاصی از این موضوع شده است و بر اساس آن راه‌حلی برای آن ارائه شده است. به تعبیر دیگر می‌توان گفت که خوشه‌بندی یک مسئله بهینه‌سازی است که به عنوان تابع هزینه (یا تابع هدف) آن، تعاریف متفاوتی ارائه شده است. به عنوان مثال، برخی از روش‌ها بر مبنای الگوریتم حداکثر شار-حداقل برش سعی می‌کنند خوشه‌ها را طوری پیدا کنند که شار عبوری از محل برش بیشینه شود. از طرفی برخی دیگر سعی می‌کنند با بیشینه کردن معیار پیمانگی خوشه‌های گراف‌ را پیدا کنند.

بر اساس نیازمندی‌های مسئله های مختلف تیم فنی شرکت آلتون نت با بهره گیری از مفاهیم مبتنی بر دانش کلان داده در راستای شناسایی و تحلیل بازارهای مختلف و همچنین با ترکیب این مفاهیم با ابزارهای دیجتال مارکتینگ در راستای کاهش هزینه ها در مقابل بهره وری بالاتر در مشاغل و صنایع مختلف ، ارائه خدمات فنی و مهندسی می نماید. 

فعالیتهای دانش محور شرکت مهندسی آلتــون نــت

mobile application

طراحی اپلیکیشن موبایل

    همزمان با گسترش دستگاه های هوشمند مانند موبایل و تبلت و طراحی اپلیکیشن موبایل در همه ی زمینه ها، تعداد کاربران موبایلی روز به روز بیشتر می شود. میزان استفاده از کامپیوتر های شخصی نسبت به گوشی های هوشمند کم تر شده است. در واقع امروزه بیشترین آمار دسترسی به اینترنت از آن موبایل و تبلت می باشد و این آمار روز به روز در حال افزایش است. گوشی های تلفن همراه بهترین وسیله برای دسترسی به اطلاعات هستند در صورتی که محصولات یا خدماتی برای ارائه دارید و می خواهید محصولات و خدمات شما دیده شوند و افراد بتوانند شما را بیابند و از آنها استفاده کنند ، طراحی اپلیکیشن اختصاصی بهترین روش برای رسیدن به اهدافتان است اپلیکیشنی که ظاهر جذابی داشته باشد فروش بیشتری خواهد داشت و طراحی اپلیکیشن اختصاصی به موفقیت کسب و کار شما کمک بسیاری می کند.

 • اپلیکیشن موبایل خدماتی
 • اپلیکیشن موبایل فروشگاهی
 • اپلیکیشن موبایل تجاری
 • اپلیکیشن موبایل آموزشی
 • اپلیکیشن موبایل گردشگری
 • اپلیکیشن موبایل سلامت و پزشکی

     برای مشاهده اطلاعات بیشتر صفحه اختصاصی طراحی اپلیکیشن موبایل را بازدید نمایید.

digital-marketing"

دیجیتال مارکتینگ

    مارکتینگ همواره به این مسئله می‌پردازد که چگونه در زمان و مکان مناسب با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنیم. در دنیای امروز این موضوع به این معنی است که شما باید در جایی که مخاطبان زمان زیادی در آن صرف می‌کنند (یعنی اینترنت) به سراغ آن‌ها بروید. دیجیتال مارکتینگ به هر شکلی از بازاریابی اشاره دارد که در فضای اینترنت انجام می‌شود.

 • مدیریت سئو
 • مدیریت محتوا
 • مدیریت شبکه های اجتماعی
 • تبلیغات آنلاین
 • مدیریت همکاری در فروش
 • استفاده از رپورتاژ محتوا یا اسپانسر شدن

     برای مشاهده اطلاعات بیشتر صفحه اختصاصی دیجیتال مارکتینگ را بازدید نمایید.

data analysis

تحلیل داده

     تجزیه و تحلیل داده ها از تکنیک‌هایی تشکیل شده‌است که علم نتیجه‌گیری از مدل‌های داده را تشکیل می‌دهد. امروزه، بسیاری از فرایندهای تجزیه و تحلیل داده ها به صورت الگوریتم‌هایی ارائه می‌شوند که می‌توانند مفیدترین اطلاعات را به مدیران و سهام‌داران شرکت‌ها به‌‌منظور تصمیم گیری سریع ارائه دهند.

 • تجزیه‌وتحلیل پیش‌بینی‌کننده
 • تجزیه‌وتحلیل تجویزی
 • تجزیه‌وتحلیل تشخیصی
 • تجزیه‌وتحلیل توصیفی

     برای مشاهده اطلاعات بیشتر صفحه اختصاصی تحلیل داده را بازدید نمایید.

big data

کلان داده

      از آنجایی که داده‌ها اهمیت زیادی دارند، بنابراین هر جایی که بتوان تحلیل خوبی داشت و اطلاعات مهمی را استخراج کرد، می‌توان از کلان داده‌ها بهره گرفت. صنعت آموزش: همان‌طور که می‌دانید در حوزه آموزش، افراد مختلف با سنین متفاوت سراغ یادگیری مهارت‌های متنوع می‌روند. این آموزش‌ها شامل حضور در مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز علمی یا ثبت نام در آموزشگاه‌های خصوصی، آموزش آنلاین و… می‌شود. با توجه به حجم زیاد اطلاعات در این حوزه، با ارزیابی و تحلیل دقیق می‌توان مسیر و محتوای آموزشی بهتری ایجاد کرد. تولید محتوای ویدیویی: محتوای ویدیویی به‌ویژه فیلم‌های سینمایی، سریال‌ها و برنامه‌های تلویزیونی جزو پرطرفدارترین نوع محتوا در دنیا هستند. کمپانی‌های تولیدکننده تلاش می‌کنند به کمک بیگ دیتا ذائقه مخاطب را شناسایی کرده و محصولات جذاب‌تری را روانه بازار کنند. حوزه سلامت: یکی از مهمترین کاربردهای بیگ دیتا در حوزه سلامت و پزشکی است. به کمک داده‌کاوی و تحلیل دقیق داده‌ها می‌توانید به اطلاعات تعداد زیادی از بیماران در سنین مختلف و گروه‌های متنوع برسید و برای مقابله با بیماری‌ها و پیشگیری از ابتلای به آنها، راهکارهای مناسب و کاربردی ارائه دهید.

     برای مشاهده اطلاعات بیشتر صفحه اختصاصی کلان داده را بازدید نمایید.

solar-zanjan

انرژی خورشیدی

      در سیستم های آن گرید به علت سرمایه گزاری مناسب، زیربنای کافی و تعداد پنل خورشیدی مازاد بر نیاز اضافی برقی مصرفی به اداره برق به فروش می رسد که استقبال خوبی از سمت اداره توضیع برق جهت خرید برق حاصل از تولید سیستم های فتوولتاییک خورشیدی شده است. محاسبه فروش برق تولید شده توسط کنتور های معکوس انجام می شود که به میزان برق فروخته شده به اداره توضیع برق، اداره برق موظف است که به شما هزینه میزان برق ورودی به شبکه های توضیع برق توسط شما را به وسیله کنتور معکوس محاسبه کرده و هزینه آن را به شما پرداخت کنند. سرمایه گذاری مناسب و حتی بیشتر از مصرف شما بر روی سیستم های آن گرید موجب می شود که شما هم مازاد برق مصرفی خود دسترسی داسته باشید و یا این مازاد انرژی را به اداره برق بفروشید که هم نیاز شما را برآورده کند و هم سود آوری مناسبی در کنار رفع نیاز شما به همراه داشته باشد.

     برای مشاهده اطلاعات بیشتر صفحه اختصاصی انرژی خورشیدی را بازدید نمایید.

deeplearn

یادگیری عمیق

     

     واژه عمیق به این معنی است که شما با یک شبکه بزرگ عصبی سروکار دارید. این کلمه به تعداد لایه‌های پنهان در شبکه‌های عصبی اشاره می‌کند. شبکه‌های عصبی سنتی فقط شامل 2 یا 3 لایه پنهان هستند، در صورتی که شبکه‌های عمیق می‌توانند تا 150 لایه داشته باشند. به همین دلیل، اغلب مدل‌های یادگیری عمیق را «شبکه‌های عصبی عمیق» می‌نامند. یادگیری عمیق، به حل مسائلی می‌پردازد که دارای ورودی و خروجی آنالوگ هستند. به این معنی که شما با حجم زیادی از اطلاعات سر و کار دارید، همانند تصاویر با داده‌های پیکسلی، نوشته با داده‌های متنی، فایل با داده‌های صوتی و….

     برای مشاهده اطلاعات بیشتر صفحه اختصاصی یادگیری عمیق را بازدید نمایید.